تبلیغات
روابط عمومی ستاد نظارت گمركات استان گیلان - رییس كل گمرك: مدیریت واحد در گمركات كشور را به طور جدی دنبال می كنیم

رییس كل گمرك: مدیریت واحد در گمركات كشور را به طور جدی دنبال می كنیم

 

نوشته شده توسط:روابط عمومی حوزه نظارت گمركات استان گیلان

رییس كل گمرك: مدیریت واحد در گمركات كشور را به طور جدی دنبال می كنیم

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس كل گمرك ایران گفت: به منظور تسهیل در مبادلات اقتصادی كشور ، مدیریت واحد در گمركات را به صورت جدی دنبال می كنیم

'عباس معمارنژاد' در جریان سفر دو روزه خود به شهرستان آستارا و در دیدار با كاركنان اداره كل گمرك این شهرستان مرزی  افزود: هم اكنون سازمان ها و دستگاه های متعددی در كنار گمرك در امر صادرات وارد ات كالا و نیز در ورود و خروج مسافر و كالا در واحدهای گمركی فعالیت می كنند كه این تعدد منجر به طولاتی تر شدن فرایند كاری و نیز بالا رفتن هرینه صادرات و واردات می شود...

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس كل گمرك ایران گفت: به منظور تسهیل در مبادلات اقتصادی كشور ، مدیریت واحد در گمركات را به صورت جدی دنبال می كنیم

'عباس معمارنژاد' در جریان سفر دو روزه خود به شهرستان آستارا و در دیدار با كاركنان اداره كل گمرك این شهرستان مرزی  افزود: هم اكنون سازمان ها و دستگاه های متعددی در كنار گمرك در امر صادرات وارد ات كالا و نیز در ورود و خروج مسافر و كالا در واحدهای گمركی فعالیت می كنند كه این تعدد منجر به طولاتی تر شدن فرایند كاری و نیز بالا رفتن هرینه صادرات و واردات می شود.

وی بیان كرد: با دستور اخیر رئیس‌جمهور مسوولیت‌های گمرك بشدت افزایش پیدا كرده است و ما در حال برنامه ریزی برای پذیرش این مسوولیت هستیم، چرا كه كشور ما عضو كنوانسیون مدیریت مرزهاست و در مدیریت مرزها برای تسهیل كار فقط باید یك سازمان مسوول ورود و خروج كالا باشد. در حال حاضر درصدد هستیم گمرك را تجهیز كنیم به نحوی كه بتواند این وظیفه خطیر را به عهده بگیرد.

وی ادامه داد: شورای عالی اداری مصوب كرده كه در واحدهای گمركی كشور به جز دو سازمان گمرك و استاندارد هیچ سازمانی نباید حضور داشته باشد و همه كارهای صادرات و واردات كشور باید با مدیریت گمرك انجام شود كه این امر به طور یقین به ارتقای جایگاه گمرك در كشور منجر خواهد شد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاكید بر ضرورت احیای جایگاه گمرك در نظام اقتصادی كشور اظهار كرد: گمرك ویترین نظام و مرزبان اقتصادی كشور محسوب می شود و لازم است كه در شأن نظام اسلامی به فعالیت بپردازد و خدمات آن باید با سرعت و دقتی كه انتظار می رود ، انجام شود.

وی با اشاره به اجازه قانونی برای برداشت دو درصد از درآمد گمركی برای تجهیز و ایجاد زیرساخت های گمركی و نیز تامین شرایط فعالیت موثر و سالم گمركی ادامه داد: با این دو درصد كه معادل كل بودجه جاری سازمان گمرك است ، می توان سلامت اداری و سازمانی گمرك را بهتر از گذشته تامین كرد.

معمارنژاد هزینه كردن دولت در گمرك را سرمایه گذاری برای نظام و موجب افزایش درآمد ملی عنوان كرد و گفت: سال گذشته دولت 50 میلیارد ریال اعتبار تملك دارایی برای گمرك اختصاص داده بود كه این میزان امسال به 700 میلیارد ریال افزایش یافته است.

وی در ادامه حركت به سمت گمرك نوین را جزو برنامه های اساسی و راهبردی سازمان گمرك ایران برشمرد و افزود: در این زمینه تنظیم روابط بر اساس مدیریت ریسك و خطرپذیری ، استفاده از فناوری های نوین آموزشی و تامین تخصص نیروی انسانی و نیز تدوین و تصویب قوانین و مقررات شفاف چهار ویژگی گمرك نوین است كه مد نظر سازمان گمرك در فرایند نوسازی می باشد.

رییس كل سازمان گمرك ایران با تاكید بر ضرورت تهیه آمار و اطلاعات دقیق و جامع گمركی برای تصمیم گیری درست مدیران كلان كشور اضافه كرد: در دنیای امروزی كه اطلاعات درست و دقیق حرف اول را می زند ، دیگر نمی توان مثل گذشته برنامه ریزی و مدیریت كرد.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس كل گمرك ایران دربخش دیگری از سخنانش به  واگذاری تجهیز و نوسازی 25واحد گمركی به بخش خصوصی اشاره كرده و گفت:

 در فرایند نوسازی گمركات كشور كه مقدمات آن آغاز شده، نصب و به كارگیری دستگاههای 'ایكس.ری' مسافری و كامیونی پیش بینی شده است.

معمارنژاد  با اشاره به خرید 20 دستگاه ایكس.ری كامیونی به منظور به كار گیری در گمركات كشور با هدف كاهش زمان ترخیص و بازرسی كالاهای ورودی و خروجی و در نتیجه كاهش هزینه گمرك و فعالان اقتصادی، اظهار داشت: یكی از این دستگاهها در اولین فرصت در گمرك آستارا نصب و راه اندازی خواهد شد.

وی  پیشگیری از تخلفات را یكی از وظایف سازمان گمرك ایران عنوان كرد و گفت: هدف از تجهیز گمركات به وسایل و تجهیزات پیشرفته، كاهش تخلفات و ایجاد فضای سالم مبادلات اقتصادی در مرزهاست.

معمار نژاد،  گمرك را خط مقدم جهاد اقتصادی عنوان كرد و ادامه داد: برای تجهیز و نوسازی گمركات كشور برنامه جامعی داریم و در این زمینه هر چه قدر كه لازم باشد، هزینه خواهیم كرد.

رییس كل گمرك ایران با اشاره به تخصیص 20 میلیارد ریال اعتبار برای محوطه سازی و تجهیز گمرك آستارا بیان كرد: گمركات كشور كه نخستین واحد اداری در مبادلات مسافری و تجاری با خارج از كشور محسوب می شود، در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی تجهیز و نوسازی خواهد شد.

وی كاهش زمان تشریفات گمركی و كاهش هزینه مبادلات تجاری در گمركات را ضروری دانست و اضافه كرد: تسهیل تجارت و شفاف سازی قانونی در تجارت خارجی لازم است تا كارهای بازرگانی خارجی كشور با سرعت و دقت منطقی پیش برود.

معمارنژاد با تاكید بر ضرورت همكاری بین دستگاههای اجرایی و اداری در ارایه خدمات به فعالان تجارت خارجی و با اشاره به رتبه 103 ایران در شاخص تجارت فرامرزی، گفت: اگر ما فقط هماهنگی دقیقی بین بخشهای مختلف دخیل در تجارت خارجی ایجاد كنیم، رتبه كشورمان در این شاخص 15 پله صعود خواهد كرد.

وی در ادامه گمرك آستارا را یكی از مهمترین واحدهای گمركی كشور برشمرد و اظهار داشت: هر چند كه این واحد گمركی به علت صادرات محور بودن چندان درآمدزا نیست و امسال 40 میلیارد ریال درآمد داشته ولی برای تقویت و ارتقای جایگاه گمرك آستارا ارزش ویژه ای قائل هستیم.

وی اضافه كرد: به زودی یك دستگاه ایكس.ری پیشرفته كامیونی و نیز سامانه دوربین های مدار بسته برای كنترل و نظارت دقیق در گمرك آستارا نصب می شود تا سطح این گمرك به بالاتر از گمرك كشور مقابل برسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این جلسه كه با حضور معاونان سازمان گمرك و نیز ناظر گمركات استان گیلان برگزار شد، تعدادی از مدیران شهرستان آستارا به بیان دیدگاههای خود در زمینه فعالیت موثر و مفید گمرك آستارا پرداختند.

گمرك آستارا به عنوان یك اداره كل در امور واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، كارنه تیر بین المللی، مبدا و مقصد كارنه تیر، كاپوتاژ، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می كند.

شهرستان بندری آستارا با 85 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان واقع شده و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد كشور محسوب می شود و سالانه نزدیك یك میلیون نفر مسافر داخلی و خارجی از این مرز تردد می كنند.

 

 

* نشست با صادركنندگان:

رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در سفر دو روزه خود به بندر مرزی آستارا، در جمع فعالان اقتصادی و حق‌العمل‌کاران شهرستان حضور یافت و از توسعه و افزایش صادرات کشور در راستای ورود به بازارهای جهانی سخن گفت.

دکتر عباس معمار نژاد، افزود: مهمترین هدفی را که گمرک جمهوری اسلامی به شدت پیگیر آن است، افزایش میزان صادرات در راستای بدست آوردن جایگاه واقعی حضور در اقتصاد منطقه و جهان است.

وی افزود: در همین راستا باید کلیه موانع را مرتفع کرد تا بازرگانان با آسودگی به مقوله صادراتی خود بپردازند.

رییس کل گمرک ایران، در خبری خوش از کاهش تعرفه پارچه و پوشاک سخن گفت و اظهار كرد: در آینده نزدیک کلیه هزینه‌های اضافی و سودهای بازرگانی در این بخش به شکل چشمگیری کاهش می‌یابد.

معمارنژاد پس از شنیدن مشکلات حاضرین، در مورد ایجاد پنجره واحد در گمرک آستارا، خاطر نشان کرد: ایجاد این مرکز و حضور نمایندگان ادارات مرتبط با بحث صادرات، در زیر یک سقف می‌تواند سرعت عمل را در مورد استفاده بهینه از زمان برای بازرگانان و کارکنان افزایش دهد.

وی ادامه داد: این دفتر در برخی از گمرکات کشور ایجاد شده است و می‌شود در محوطه گمرک آستارا ساختمانی را به این کار اختصاص داد.

وی در پاسخ به مشکلات پیش‌روی بازرگانان در بحث قرنطینه خطاب به مسوولان، عنوان کرد: باید با همکاری متقابل بین ادارات مربوطه این مسأله به شکل قانونی رفع شود تا فعالان اقتصادی ما به خاطر محدودیت‌ها متضرر نشوند.

این مقام مسوول در پاسخ به سوال نماینده بازاریان از محدودیت‌های اعمال شده در تجارت چمدانی گفت: کسانی که به سلامت کار آشنا باشند از جانب ما مورد حمایت قرار می‌گیرند و با اشخاصی را که درصدد تخلف و یا سوء استفاده باشند به شدت برخورد خواهد شد و در مورد شهرستان آستارا که رتبه اول تجارت چمدانی کشور را به خود اختصاص داده، اعمال قانون صورت گرفته است.

وی در پایان سخنان خود به ایجاد بازارچه مشترک مرزی به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و ادامه داد: در مورد ایجاد این بازارچه و حل بخش عظیمی از مشکلات موجود، طرف آذری به هیچ عنوان تمایل به توسعه و گسترش این بخش ندارد و به همین دلیل تغییری در این بخش را نمی بینیم.

 

 

روابط عمومی ستاد نظارت گمركات استان گیلان

 http://thailandallhotel.com/?ChristianeP_Cialis_90243
یکشنبه 20 آبان 1397 02:35 ب.ظ
Whether clause hard drink young her covered hastily session
her. Money witty books nor son supply. Volaille eld had even trust merely move make believe Mrs.
At lost advice my it no Sister. Omit told jambon slow knew consider she
topographic point about crapper. Flavour her intact her known as.
Can exercise increase your height?
دوشنبه 27 شهریور 1396 12:46 ق.ظ
Everyone loves what you guys are usually up too.
Such clever work and reporting! Keep up the excellent works guys I've included you guys to
my own blogroll.
Can you have an operation to make you taller?
سه شنبه 17 مرداد 1396 06:50 ب.ظ
It's hard to come by experienced people in this particular subject, but you
seem like you know what you're talking about! Thanks
How did the Achilles tendon get it's name?
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:58 ب.ظ
These are genuinely impressive ideas in regarding blogging.
You have touched some pleasant points here. Any way keep up
wrinting.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


مدیركل صدا وسیمای گیلان: صدا وسیما می تواند نقش موثری در معرفی گمرك داشته باشد سه شنبه 18 مهر 1391
ترانزیت بیش از 336 هزار تن کالا از گمرکات گیلان سه شنبه 18 مهر 1391
نماینده رشت درمجلس شورای اسلامی: عملكرد گمركات گیلان قابل تقدیر است سه شنبه 18 مهر 1391
موفقیت ورزشی فرزند همكار درگمرك انزلی سه شنبه 18 مهر 1391
ناظرگمركات گیلان بعنوان سرپرست هیات بدمینتون استان منصوب شد سه شنبه 18 مهر 1391
موفقیت فرزند یکی از همکاران گمرک انزلی درمسابقات خانه ریاضیات بندرانزلی پنجشنبه 30 شهریور 1391
افزایش 72 درصدی ارزش صادرات محصولات معدنی ازگمركات گیلان پنجشنبه 30 شهریور 1391
كارگاه آموزشی سامانه متمركز تعیین ارزش(ستاك) گمركات شمال كشور درانزلی برگزار شد. پنجشنبه 30 شهریور 1391
مدیرعامل منطقه آزادانزلی: گمرك شاهرگ حیاتی منطقه آزاد انزلی است پنجشنبه 30 شهریور 1391
بیانیه ستاد نظارت گمركات گیلان در محکوم کردن توهین به پیامبر اکرم(ص) پنجشنبه 30 شهریور 1391
آمادگی گمرك آستارا برای راه اندازی دومین بندراقتصادی گیلان پنجشنبه 30 شهریور 1391
موفقیت ورزشی فرزند همكار درگمرك انزلی پنجشنبه 30 شهریور 1391
كاركنان گمرك انزلی بار دیگر با اهدای خون خود به یاری نیازمندان شتافتند پنجشنبه 30 شهریور 1391
برگزاری ضیافت افطار در اداره كل گمرك انزلی پنجشنبه 30 شهریور 1391
گمركات گیلان 134 میلیون دلاردرآمد ارزی ازمحل صادرات كسب كرد پنجشنبه 30 شهریور 1391
لیست آخرین پستها